Wpływ kultury zwinnego uczenia się na dynamiczne możliwości organizacji opartych na wiedzy: polsko-fińska analiza porównawcza IT vs pozostałe sektory
Zwinność organizacyjna jest coraz częściej postrzegana nie tyle jako podejście metodyczne, co sposób myślenia (Denning, 2016; Eilers i in., 2022). Zatem z tej perspektywy, wspólny „zwinny sposób myślenia organizacyjnego wydaje się być ważniejszy niż jakakolwiek konkretna zwinna metodologia zarządzania, proces, system, platforma czy struktura” (Denning, 2016, s. 13). Rozwijając to podejście, wspomniany, wspólny, zwinny sposób myślenia organizacyjnego jest postrzegany w projekcie, jako centrum zdolności organizacji do bycia zwinną. Stąd też, projekt ten ma na celu poznanie w jaki sposób istniejące napięcia organizacyjne związane ze zwinnością kształtują determinanty i efekty implementacji kultury zwinnego, wielopoziomowego uczenia się. Istotą wartości naukowej projektu jest pozyskanie wiedzy dotyczącej tworzenia zwinnego sposobu myślenia organizacyjnego i jej wpływ na zdolności adaptacyjne organizacji. Umiejętności adaptacyjne mają znaczenie dla innowacyjności, rozwoju i przetrwania organizacji. Dlatego oczekiwana wiedza pozyskana na drodze tego projektu ma istotną wartość społeczną, szczególnie w obliczu świadomość dynamiki otoczenia biznesowego. Wiedza płynąca z projektu może istotnie przyczynić się do utrzymania konkurencyjności i rozwoju miejsc pracy.
Korzyścią Politechniki płynącą z realizacji projektu jest umocnienie międzynarodowej pozycji PG w obszarze badań społecznych poprzez opublikowanie wyników badań projektu w uznanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym.
Informacje szczegółowe
- Akronim projektu:
- AGILE MINDSET
- Program finansujący:
- OPUS
- Instytucja:
- Narodowe Centrum Nauki (NCN) (National Science Centre)
- Porozumienie:
- UMO-2022/47/B/HS4/00597 z dnia 2023-06-27
- Okres realizacji:
- 2023-06-27 - 2027-06-26
- Kierownik projektu:
- dr hab. inż. Wioleta Kucharska
- Realizowany w:
- Katedra Zarządzania
- Wartość projektu:
- 474 092.00 PLN
- Typ zgłoszenia:
- Krajowy Program Badawczy
- Pochodzenie:
- Projekt krajowy
- Weryfikacja:
- Brak weryfikacji
wyświetlono 86 razy