IV Pomorska Konferencja Open Science - Wydarzenia - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

IV Pomorska Konferencja Open Science

IV Pomorska Konferencja Open Science

W dn. 14–16.04.2021 r. odbędzie się IV edycja Pomorskiej Konferencji Open Science, której tematem przewodnim będzie udostępnianie danych badawczych. Wydarzenie (w formie online) jest skierowane zarówno do naukowców udostępniających swoje dane, jak i wszystkich zaangażowanych w procesy zarządzania danymi badawczymi.

Celem konferencji jest zebranie oraz prezentacja doświadczeń różnych polskich uczelni i instytutów naukowych w zakresie otwierania danych badawczych z różnych dyscyplin naukowych. W szczególności zaprezentowane zostaną doświadczenia uczelni realizujących projekt MOST DANYCH – Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie projekt realizowany jest zarówno przez zespoły bibliotekarzy i informatyków tworzących narzędzia do udostępniania danych – repozytorium danych, jak i naukowców udostępniających wyniki swoich badań w postaci Otwartych Danych Badawczych (Open Research Data).

Udział w konferencji jest bezpłatny, niezbędna jest natomiast wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji https://event.mostwiedzy.pl/event/1/.

Informacje szczegółowe

Data rozpoczęcia:
14-04-2021 00:00
Data zakończenia:
16-04-2021 23:59
Kategoria:
Nauka
Strona domowa:
https://event.mostwiedzy.pl/event/1/ otwiera się w nowej karcie
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 63 razy