Politechnika Open - Wydarzenia - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Politechnika Open

Podczas PG OPEN pracownicy Politechniki Gdańskiej odpowiedzą na pytania dotyczące oferty kształcenia, procesu rekrutacji, stypendiów, akademików itd. Główny punkt informacyjny będzie znajdować się w Gmachu Głównym [nr 1 na mapie kampusu] w holu przez Biblioteką PG. Tu też działać będą punkty konsultacyjne poszczególnych wydziałów. Z kolei dziedzińce im. Jana Heweliusza i Daniela G. Fahrenheita w Gmachu Głównym zajmie Forum Organizacji i Kół Studenckich (FOKA). Pojawi się 43 wystawców, którzy opowiedzą o swojej działalności, zaprezentują wynalazki i doświadczenia chemiczne. Przewidziano także konkursy i inne atrakcje.

Bogatą ofertę tego dnia przygotowały również poszczególne wydziały. Będzie można m.in. zwiedzić sale wykładowe i laboratoria.

Politechnika OPEN - 21 marca (czwartek), godz. 9:00-14:00.

PROGRAM

MAPA KAMPUSU

 

Dlaczego warto studiować na Politechnice Gdańskiej?

– Politechnika Gdańska jest najstarszą i największą uczelnią techniczną w północnej Polsce. Oferuje atrakcyjne kierunki studiów i nowoczesną infrastrukturę naukową, pozostając w czołówce polskich uniwersytetów technicznych. Zaufały nam dziesiątki tysięcy studentów i liczę na to, że wielu licealistów i uczniów techników, którzy odwiedzą kampus podczas dnia otwartego, wkrótce dołączy do tego grona. Liczne sukcesy podkreślające prestiż Politechniki Gdańskiej potwierdzają, że warto z nią związać swoją przyszłość – mówi prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Oferujemy studia na 9 wydziałach, w tym aż na dwóch z oceną A+ i na pięciu z oceną A. W ostatnim „Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy” PG uplasowała się na 4. miejscu wśród uczelni technicznych i 9. miejscu wśród uczelni akademickich. Politechnika Gdańska cieszy się też dużą popularnością wśród kandydatów na studia. W 2018 r., po raz drugi z rzędu, zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce (8,8 osób) w rankingu najchętniej wybieranych szkół wyższych w kraju przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Co więcej, absolwenci PG są cenieni na rynku pracy i osiągają jedne z najwyższych zarobków wśród absolwentów uczelni wyższych w Polsce.

Warto dodać, że Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w kraju, która wprowadziła własny budżet obywatelski. Studenci i pracownicy mogą nie tylko wybrać inwestycje do realizacji na terenie kampusu, ale i samemu zgłaszać projekty. W ramach trzech edycji zrealizowano już takie inicjatywy, jak e-system kolejkowy do dziekanatu czy strefy relaksu dla studentów.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć [tutaj].

 

Informacje szczegółowe

Data rozpoczęcia:
21-03-2019 09:00
Data zakończenia:
21-03-2019 14:00
Kategoria:
Edukacja

wyświetlono 6 razy