Spotkanie z fotografem wojennym kmdr. Januszem Walczakiem - Wydarzenia - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Spotkanie z fotografem wojennym kmdr. Januszem Walczakiem

Politechnika Otwarta oraz Tweetup Academy zapraszają na spotkanie z komandorem Januszem Walczakiem, który opowie o fotografii wojennej. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego (sobota) o godzinie 12:00 na dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej (ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk).

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, czym jest fotografia wojenna, dlaczego jest ważnym elementem najnowszej historii i dziennikarstwa oraz kto jest najlepszym fotografem wojennym na świecie. Poza tym będzie mowa o tym, co jest najważniejsze dla korespondenta wojennego, co zabrać w rejon konfliktu zbrojnego a także, co ze strefy frontu można przywieźć. Może uda się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ktoś chce uprawiać fotografię wojenną i jakie są tego konsekwencje.

– Przynieście, proszę swoje aparaty fotograficzne, takie, które zabieracie na wycieczkę, urlop czy do miasta – mówi komandor Janusz Walczak, zapraszając na spotkanie. – Zobaczymy, czy da się prostym, domowym sposobem (czyli z tego, co mamy w kieszeniach, torebkach, plackach) poprawić ich skuteczność w trudnych sytuacjach. Ciekawe będą wnioski z takiej nauki i czy wpłyną na to, jak uzupełnimy własne torby, plecaki a może kieszenie.

Spotkanie odbędzie się w formie seminaryjno-warsztatowej, pod hasztagiem #WalczakMówi.

Patronat nad wydarzeniem objęła Kronika Studencka PG oraz Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”.

Wstęp wolny.

Informacje szczegółowe

Data rozpoczęcia:
02-02-2019 12:00
Data zakończenia:
02-02-2019 14:00
Kategoria:
Politechnika Otwarta
Strona domowa:
https://pg.edu.pl/otwarta otwiera się w nowej karcie
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 3 razy