dr inż. arch. Stefan Niewitecki
Zatrudnienie
- starszy wykładowca w Wydział Architektury
- Starszy wykładowca w Wydział Architektury
- STARSZY wykładowca w Wydział Architektury
Obszary badawcze
Kontakt dla biznesu
- Lokalizacja
- Al. Zwycięstwa 27, 80-219 Gdańsk
- Telefon
- +48 58 348 62 62
- biznes@pg.edu.pl
Media społecznościowe
Kontakt
- nievi@pg.edu.pl
Wybrane publikacje
-
Ekspertyza techniczna w zakresie wyjaśnienia oznaczeń „j.mb.”, „j.bt.” i „bet.” znajdujących się na mapie zasadniczej, w odniesieniu do przepisów Prawa Budowlanego i stanu faktycznego.
W ekspertyzie odniesiono się do definicji drogi, jako budowli zgodnie z definicjami ustawy Prawa Budowlanego i przepisów pokrewnych. Ponadto wyjaśniono oznaczenia obszarów: jezdni i nawierzchni znajdujących się na mapie zasadniczej - mapie do celów projektowych w odniesieniu do obowiązujacych przepisów oraz stanu faktycznego.
-
Idea mostu z przeciwwagami
Jedną z cech rozwoju techniki jest poszukiwanie nowych rozwiązań, także w technice mostowej. dzięki temu na - stąpił rozwój podwieszanych mostów wantowych o wie - lu różnych konfiguracjach, co pozwoliło na dużą różno - rodność rozwiązań architektonicznych mostów. Zawsze jednak dąży się do zmniejszenia momentów zginających w przęśle mostu, co najprościej można osiągnąć, pod - wieszając to przęsło do want, najczęściej z odciągami...
-
Problemy architektoniczne związane z rehabilitacją drewna przy modernizacji budynków mieszkalnych
W pracy omówiono problemy architektoniczne związane z rehabilitacją drewna, które występują w trakcie modernizacji budynków mieszkalnych, a które wynikają nie tylko z obiektywnych czynników ekonomicznych lub technicznych takich jak stopień zniszczenia danego elementu przez korozję biologiczną czy jego nadmierne ugięcie. Istotne są w tym przypadku także czynniki subiektywne, co wynika stąd, że architektura jest jedną ze sztuk pięknych,...
Uzyskane stopnie/tytuły naukowe
-
2004-12-22
Nadanie stopnia naukowego
dr inż. arch. Architektura (Dziedzina nauk technicznych)
Opis ogólny
Dr inż. arch. Stefan Niewitecki jest starszym wykładowcą w Katedrze Technicznych podstaw Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Jest autorem ponad 500 ekspertyz i 400 projektów budowlanych. Był płetwonurkiem w klubie „Rekin”, gdzie wykonywał osobiście betonowania podwodne. W 1972 r. wysłał do Japonii na konkurs międzynarodowy „Misawa Homes Architects” projekt zapory przeciwko tsunami, którą nazwał „Wielki Mur Japoński”, ale nie wzbudził on większego zainteresowania. Powraca do tej idei i ją rozwija po 40 latach pod wpływem skutków tsunami z lat 2004 i 2011. Uważa, że życie ludzkie jest tak bezcenne , że budowa „Wielkiego Muru” jest absolutnie konieczna i jeszcze wielokrotnie uratuje Japonię przed tsunami.
wyświetlono 2523 razy