Krótki opis problematyki zajęć:
Miejsce, przestrzeń, czas, odczucie, emocje, twórcze przetworzenie. Zadanie projektowe odnosi się do działań artystycznych i projektowych z obszaru Site-Specific, Land Art oraz Interwencja w różnych lokalizacjach. W zadaniu powinna być uwzględniona specyfika przestrzenna i historyczna Kampusu Politechniki Gdański. Należy zaprojektować i zrealizować obiekt lub zespół obiektów w skali 1:1 zintegrowanych z przestrzenią kampusu. Ważnym elementem procesu projektowego jest też uwzględnienie aktualnej sytuacji pandemii, a także jej skutków społecznych i politycznych. Kolejnym odniesieniem mogą być zmieniające się pory roku. Kluczowa dla uzyskania efektu projektowego będzie współpraca zespołowa w grupie, zaczynając od badań wstępnych, a na realizacji obiektu kończąc.
Ogólne treści przedmiotu i harmonogram zajęć:
Zajęcia podzielone będą na trzy części.
1. Część teoretyczną, składające się z omówień, wykładów i warsztatów, w tym dwa wykłady połączony z prezentacją multimedialną wygłoszone przez historyka sztuki prof. Łukasza Guzka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: a) Temat land art – dzieła sztuki realizowane w pejzażu; b) Temat site specific – dzieła sztuki realizowane w kontekście architektonicznym i urbanistycznym. Trzeci wykład i prezentację na temat bycia w przestrzeni i jej odczuwania przestawi artysty fotograf i architekt Kacper Kowalski.
2. Druga część zajęć będzie obejmować praktyczne badania terenowe i działania, wynikające z przeprowadzonych wcześniej warsztatów.
3. Trzecia część to realizacja obiektu w skali 1:1 oraz prezentacja projektu w formie plansz i portfolio.
Uwagi: szczegóły programu i harmonogram zajęć będą korygowane i dopasowywany do aktualnych potrzeb, oraz specyfiki zajęć prowadzonych zdalnie w warunkach pandemii.
Prowadzący: prof. Krzysztof Wróblewski, mgr sztuki Paweł Sasin, mgr sztuki Patryk Różycki, mgr inż. arch. Kacper Radziszewski
Nauczyciele
- mgr inż. arch. Kacper Radziszewski
- mgr sztuki Paweł Sasin
- prof. dr art. mal. Krzysztof Wróblewski
- mgr sztuki Patryk Różycki
Informacje szczegółowe
- WWW:
- https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=12030 otwiera się w nowej karcie
- Data rozpoczęcia:
- 24-02-2021
- Rodzaj dostępu:
-
ręczne zapisywanie przez prowadzącego
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 91 razy