Opracowanie pełnego modelu HSI pieszego dwunożnego uwzględniającego interakcję pomiędzy pieszymi a konstrukcją kładki dla pieszych. - Projekt - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Opracowanie pełnego modelu HSI pieszego dwunożnego uwzględniającego interakcję pomiędzy pieszymi a konstrukcją kładki dla pieszych.

W ostatnich latach włożono dużo wysiłku w opracowanie modeli pieszego i procedur analitycznych umożliwiających wyznaczenie odpowiedzi dynamicznej kładki. Wciąż jednak najpopularniejszym i najprostszym sposobem modelowania obciążenia pieszym jest przyjęcie go jako bez masowych sił skupionych. Jednakże analizy dynamiczne wykorzystujące jedynie modele sił, nie mogą uwzględniać dynamicznych efektów mechanizmu ciała ludzkiego i wynikającego z tego HSI. Model sił opisuje tylko siły reakcji podłoża (GRF) wywierane przez pieszego, co prowadzi do zmniejszenia dokładności szacowanej odpowiedzi mostu. Część analiz wnioskodawczyni planuje przeprowadzić na Uniwersytecie w Mediolanie. Pracę mogłaby tam prowadzić pod okiem Profesor Marii Gabrielli Mulas, która jest cenionym autorytetem z zakresu modelowania obciążenia pieszymi na kładkach oraz dynamiki kładek dla pieszych. Współpraca, z osobą która ma duże doświadczenie, pozwoli na znaczne podniesie własnych kwalifikacji i z pewnością podniesie walory naukowe otrzymanych wyników. Wnioskodawczyni otrzymała zaproszenie od Uniwersytetu w Mediolanie, w roli profesora wizytującego. Wyjazd na staż pozwoli na nawiązanie długoterminowej współpracy międzynarodowej, a tym samym aplikowanie w innych konkursach naukowych i finasowanie ich z instytucji zewnętrznych o zasięgu międzynarodowym. Wyjazd odbyłby się w dwóch trzytygodniowych okresach. Na pierwszym wyjeździe zostaną rozpoczęte analizy i przeprowadzone wstępne badania. Z uwagi na pracochłonność analiz i czasochłonność obliczeń dynamicznych, po powrocie na uczelnię macierzystą, planuje się kontynuację prac i badań. Podsumowanie wszystkich zebranych materiałów wraz z opracowaniem wniosków końcowych planowane jest na drugiej część stażu na Uniwersytecie w Mediolanie, pod okiem Profesor Marii Gabrielli Mulas. Zaproponowana przez autorkę wniosku metoda będzie z pewnością nowatorskim rozwiązaniem i wkładem autorki w rozwój dziedziny dynamiki kładek dla pieszych. Wprowadzone sposoby modelowania pieszego dwunożnego pozwolą na lepsze oszacowanie parametrów dynamicznych konstrukcji, już na etapie projektowania, a tym samym pozwolą na optymalizację procesów projektowych w przyszłości.

Informacje szczegółowe

Program finansujący:
MINIATURA
Instytucja:
Narodowe Centrum Nauki (NCN) (National Science Centre)
Okres realizacji:
brak danych - brak danych
Kierownik projektu:
dr inż. Anna Banaś
Realizowany w:
Katedra Konstrukcji Inżynierskich
Typ zgłoszenia:
Krajowy Program Badawczy
Pochodzenie:
Projekt krajowy
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 75 razy