Sposób do emisji substancji zapachowych - Wynalazek - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Sposób do emisji substancji zapachowych

Wynalazek

Informacje szczegółowe

Twórcy
Własność
Politechnika Gdańska
Jednostka nadzorująca

Ochrona prawna 220413

Status
Chroniony
Instytucja udzielająca praw wyłącznych
Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej
Numer zgłoszenia
P.390329 01-02-2010
Numer prawa wyłącznego
220413
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

Oferty komercjalizacji

Oferta

Przedmiotem wynalazku jest sposób i układ do emisji substancji zapachowych. Stymulacja zapachowa jest stosowana np. do wzmacniania efektów działania na zmysł wzroku i słuchu podczas oglądania filmów w kinach, podczas aromaterapii, do tłumienia innych, niepożądanych zapachów, w celu odstraszania owadów a nawet podczas nauki, do poprawy percepcji i zapamiętywania czy zmniejszania/zwiększania łaknienia. Sposoby dostępne na rynku rozpylają substancje zapachowe według wybranych parametrów, np. cyklicznie co 30 min. Wrażenia zapachowe są jednak subiektywne i uzależnione od poziomu wilgotności, ciśnienia, temperatury. Wynalazek polega na ciągłej kontroli emitowanego zapachu i dostosowaniu emisji do otoczenia oraz preferencji użytkownika.

Zastosowanie rynkowe i odbiorcy

Stymulacja zapachowa w różnych dziedzinach życia i działalności człowieka:

Wzmacnianie oddziaływań na zmysł wzroku i słuchu podczas oglądania filmów w kinie; Aromaterapia; Tłumienie niepożądanych zapachów; Zwalczanie owadów; Poprawa percepcji podczas nauki; Manipulowanie łaknieniem;

Odbiorcy: Producenci systemów do odświeżania powietrza.

Aspekty innowacyjne i główne zalety

Precyzyjne sterowanie procesem emisji zapachu; Korygowanie poziomu intensywności zapachu dodatkowymi pomiarami parametrów środowiska; Przynajmniej jeden czujnik gazu w układzie; Pomiar w bliskim otoczeniu odbiorcy zapachu; Stała kontrola intensywności uwalnianego zapachu; Większa skuteczność oddziaływania emitowanych zapachów; Możliwość zaprogramowania powtarzalności emisji zapachu.

wyświetlono 257 razy