Powiązania w środwisku zbudowanym - promowanie interdyscyplinarnego kształcenia wyższego w regionie Morza Bałtyckiego
Zmianiajace się technologie, formy pracy, rynki stają się wyzwaniem dla tych których zawód związany jest z tworzeniam środowiska zbudowanego (inżynierowie, architekci, urbaniści, etc.) aby myśleć niestandardowo i budować zakres kompetencji pozwalający na rozwiązywanie złożonych problemów a także na rozumienie zagadnień o złożonej strukturze. Aby sprostać tym wymaganiom, edukacja i praktyka powinny wspierać rozwijanie interdyscyplinarnych zdolności i zapewniać innowacyjne podejscie w sferze interakcji i partycypacji.
Celem projektu jest rozwijanie i sprawdzanie innowacyjnych metod i form pracy na styku różnych dysyplin w środowisku zbudowanym w celu wzmocnienia interdyscyplinarnych kompetencji pośród zaangażowanych uczestników. Ponadto, miedzynarodowa współpraca studentów, naukowców, profesorów i nauczycieli akademickich będzie wspierać umiejetność podejmowania wyzwań miedzykulturowych. Łączyć to bedzie złożoność różnych ujęć, dyscyplin, treści badań, ale też różnych sposobów i tradycji nauczania a także wdrażać w obręb kultur skupionych wokół Morza Bałtykiego.
Cel nadrzędny projektu:
Wzmocnienie partnerstwa pomiedzy uczestniczącymi uczelniami w Regionie Morza Bałtyckiego służyć ma stworzeniu nowych metod nauczania i formatów edukacyjnych dotyczących środowska zbudowanego aby wyposażyć studentów w zakres interdyscyplinarnych i miedzykulturowych kompetencji i zdolności wymaganych w rozwiązywaniu złozonych problemów w wielokulturowym społeczeństwie. Projekt wspiera instytucje związane z kształceniem wyższym uczestniczące w tym projekcie w celu wdrażania koniecznych reform zbieżnych z 2011 EU Modernisation Agenda i jej priorytetowych obszarów.
Target groups:
Studenci I i II stopnia oraz studenci studiów doktoranckich, naukowcy nauczyciele akademiccy i profesorowie uczestniczących instytucji. Ponadto będą zaangażowane też podmioty pozauniwersyteckie w celu wypełnienia luki pomiedzy teoria i praktyką.
Informacje szczegółowe
- Akronim projektu:
- BeInterBaltic
- Program finansujący:
- ERASMUS +
- Instytucja:
- Nationale Agentur für EU-Hochschulzusammenarbeit im Deutschen Akademischen Austauschdienst
- Okres realizacji:
- 2015-09-01 - 2018-08-31
- Kierownik zespołu badawczego:
- dr inż. arch. Bartosz Macikowski
- Realizowany w:
- Katedra Historii Architektury i Konserwacji Zabytków
- Instytucje zewnętrzne
biorące udział w projekcie: -
- Norwegian University of Science and Technology, Trondheim, Norway (Norwegia)
- Royal Academy of Fine Arts Copenhagen, Denmark (Dania)
- Tallinn Technical University, Tallinn, Estonia (Estonia)
- Chalmers University of Technology, Gothenburg, Sweden (Szwecja)
- Aalto University, Helsinki, Finland (Finlandia)
- Technical University of Denmark, Copenhagen, Denmark (Dania)
- Typ zgłoszenia:
- Międzynarodowy Program Edukacyjny
- Pochodzenie:
- Projekt zagraniczny/międzynarodowy
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 190 razy