mgr inż. Arnold Adamczyk
Zatrudnienie
Słowa kluczowe Pomoc
Publikacje
Filtry
wszystkich: 11
Katalog Publikacji
Rok 2005
-
Lokalizacja uszkodzeń w układach mieszanych-sygnałowo metodą sygnaturową
PublikacjaPrzedstawiono metodę detekcji i lokalizacji uszkodzeń w układach mieszanych-sygnałowo przeznaczoną do implementacji w testerach wbudowanych BIST wraz z algorytmem doboru jego optymalnych parametrów układowych.
Rok 2004
-
The Implementation of a Microserver.
PublikacjaArtykuł prezentuje zasady projektowania mikroserwerów o ograniczonej złożoności obliczeniowej i niewielkim poborze energii. Zaproponowana redukcja funkcjonalności protokołow TCP/IP, pomimo niewielkiego zapotrzebowania na obliczenia, pozwala na realizację wydajnego połączenia klient-serwer w układach mikrokontrolerowych.
Rok 2003
-
Internetowa akwizycja sygnałów życiowych.
PublikacjaPrzedstawiono rozwiązanie techniczne systemu do zdalnej akwizycji sygnałów życiowych pacjentów w stanach nagłych z wykorzystaniem protokołów internetowych. Celem projektu jest dążenie do rozwiązań mobilnych z dostępem internetowym o niewielkiej złożoności konstrukcyjnej i małym poborze energii.
-
Internetowa telediagnostyka układów elektronicznych.
PublikacjaPrzedstawiono realizację sprzętową i programistyczną prototypowej usługi sieciowej, której zadaniem jest testowanie i lokalizowanie uszkodzeń w mieszanych sygnałowo układach elektronicznych za pośrednictwem Internetu.
-
Medyczne serwisy internetowe w promocji wysokiego zaufania.
PublikacjaW artykule poddano dyskusji problematykę internetowej reklamy leków w aspekcie kosztów, efektywności, postrzegania i akceptacji przekazu reklamowego. Porównując wydajność kampanii reklamowych zamawianych w portach medycznych z promocją leków prowadzoną we własnym serwisie tematycznym. Na przykładzie praktycznego wdrożenia serwisu dla lekarzy wykazano korzyści marketingowe wynikające z prowadzenia własnych stron tematycznych...
-
The micro implementation of a Web server.
PublikacjaArtykuł prezentuje techniczne zasady projektowania mikroserwerów internetowych o zredukowanej złożoności konstrukcyjnej i niewielkim poborze energii.
Rok 2002
-
ActiveX dla serwera ASP
PublikacjaPrzedstawiono instruktaż projektowania komponentu ActiveX, rozszerzającego funkcjonalność serwera WWW o usługę chat-room. Opisano zasady osadzania komponentu w środowisku Active Server Pages i metody wymiany informacji pomiędzy komponentem a dokumentem hipertekstowym.
-
Internetowa telediagnostyka urządzeń w obsłudze serwisowej.
PublikacjaPrzedstawiono system diagnostyczny do zdalnego testowania i lokalizowania uszkodzeń w elektronicznych podzespołach urządzeń powszechnego użytku. System składa się ze stanowiska doświadczalnego do konfigurowania i weryfikowania procedur diagnostycznych oraz prototypowego układu testera wbudowanego z dostępem internetowym. Zdalna diagnostyka jest rozpatrywana w aspekcie obsługi posprzedażnej w systemach CRM.
-
Kontrolki ActiveX - Osadzanie kontrolek ActiveX w dokumentach WWW
PublikacjaW artykule opisano cechy i zasady funkcjonowania kontrolek ActiveX. Przedstawiono rozwój technologii Active na przestrzeni ostatnich lat. Na zasadzie lekcji omówiono metody edycji dokumentów WWW wykorzystujących technologię Active i sposób konfigurowania kontrolek w języku HTML.
-
Kontrolki ActiveX - Projektowanie kontrolek ActiveX wykorzystujących klasy MFC
PublikacjaPrzedstawiono środowisko edycyjne MFC ActiveX ControlWizard do projektowania komponentów ActiveX. Opisano zasady wizualizacji kontrolek, metody przekazywania właściwości do kontrolek oraz podano instruktaż pisania własnych funkcji i procedur obsługi zdarzeń w ramach komponentu ActiveX. Wszystkie etapy projektowania zilustrowano przykładami.
-
Projektowanie kontrolek ActiveX za pomocą ATL
PublikacjaW artykule przedstawiono zasady projektowania komponentów ActiveX z wykorzystaniem szablonów Active Template Library. Opisano narzędzie wspomagające edycję kodu: kreator ATL COM AppWizard oraz kreator ATL Object Wizard. Porównano zalety i wady podejścia bazującego na szablonach ATL względem podejścia wykorzystującego klasy MFC.
wyświetlono 762 razy