Projekt pod nazwą EU-ALMPO opiera się na bardzo innowacyjnych funkcjach i technologii AI i daje odpowiedzi na kluczowe pytania, takie jak skuteczność APRP (Aktywnych Polityk Rynku Pracy), poprzez poprawę projektowania polityki APRP.
EU-ALMPO wyraźnie proponuje utworzenie Obserwatorium APRP w UE, przełomowego projektu mającego na celu zrewolucjonizowanie podejścia do APRP w UE. Głównym celem tego obserwatorium jest wypełnienie istniejących luk w sposobie projektowania, wdrażania i oceny APRP w państwach członkowskich UE. Przewiduje się stworzenie ram, które pomogą decydentom w projektowaniu, wdrażaniu i ocenie APRP , wraz ze scentralizowaną platformą informatyczną i narzędziami sztucznej inteligencji, które pomogą decydentom, badaczom i praktykom rynku pracy w projektowaniu APRP i ułatwią głębsze zrozumienie zawiłości związanych z APRP oraz pomogą w opracowaniu bardziej skutecznych strategii. Zasadniczo, EU ALMPs Observatory ma stać się niezbędnym narzędziem w dziedzinie polityki rynku pracy, oferując synergiczne połączenie metodologii, danych, technologii i wiedzy specjalistycznej, które umożliwi zainteresowanym stronom tworzenie bardziej skutecznych i elastycznych APRP w całej Unii Europejskiej.
Obserwatorium składa się z trzech komponentów:
1. rozwój prowadzonego przez ekspertów, samowystarczalnego systemu uczenia maszynowego do analizy dowodów skuteczności APRP
2. Opracowanie inteligentnego narzędzia AI w celu wypełnienia luki między popytem na pracę a jej podażą poprzez wykorzystanie kluczowych danych wejściowych dla polityki zatrudnienia.
3: Opracowanie silnika rekomendacji indywidualnych ścieżek interwencji dla:
- ścieżki interwencji dla poszczególnych osób
- rekomendacji dotyczących projektowania i wdrażania polityki
Projekt obejmuje szereg badań i analiz, rozwój technologii, a także etap eksperymentów. Podczas fazy eksperymentalnej projektu przeprowadzimy serię testów i eksperymentów, które doprowadzą do lepszego zrozumienia nowej metodologii i narzędzi (stworzonych w ramach projektu) w zakresie rozwoju umiejętności i szerszych strategii umiejętności.
Proponowany projekt ma na celu zmniejszenie nierówności społecznych poprzez rozwój narzędzi technologicznych (w tym opartych na sztucznej inteligencji) w zakresie dostępu do zatrudnienia i rynku pracy, wspierając obecność i rozpoznawalność PG w tym zakresie w Europie. Projekt wspiera realizację Strategii Politechniki Gdańskiej 2020 - 2030, w zakresie następujących celów strategicznych: N3; N6; Z1.
Informacje szczegółowe
- Akronim projektu:
- EU_ALMPO
- Program finansujący:
- HORYZONT EUROPA
- Instytucja:
- Komisja Europejska
- Porozumienie:
- 101178736 — EU-ALMPO — HORIZON-CL2-2024-TRANSFORMATIONS-01 z dnia 2024-09-19
- Okres realizacji:
- brak danych - brak danych
- Kierownik zespołu badawczego:
- dr hab. Łukasz Sienkiewicz
- Realizowany w:
- Katedra Przedsiębiorczości
- Instytucje zewnętrzne
biorące udział w projekcie: -
- DOMSPAIN (Hiszpania)
- C.M. SKOULIDI & SIA E.E. (Grecja)
- EUROPEAN FORUM OF TECHNICAL AND VOCATIONAL EDUCATION AND TRAINING (Belgia)
- ISTITUTO PER LA RICERCA SOCIALE SCARL (Włochy)
- SAGO Research, Evaluation and Consultancy (Holandia)
- EPISTIMONIKI ENOSI EKPAIDEFSIS ENILIKON SOMATEIO (Grecja)
- TAVISTOCK INSTITUT (Niemcy)
- UNIVERSITY OF PELOPONNESE (Grecja)
- ACRONYM LTD (Grecja)
- Typ zgłoszenia:
- Międzynarodowy Program Badawczy
- Pochodzenie:
- Projekt zagraniczny/międzynarodowy
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 49 razy