Almost homoclinics for nonautonomous second order Hamiltonian systems by a variational approach - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Almost homoclinics for nonautonomous second order Hamiltonian systems by a variational approach

Abstrakt

W artykule badamy problem istnienia rozwiązań prawie homoklinicznych dla nieautonomicznych układów Hamiltona w R^n z potencjałem V(t,x) postaci -1/2(L(t)x,x)+W(t,x) oraz zaburzeniem f(t) (ang. forcing term) z L^2. Zakładamy, że L jest funkcją ciągłą z prostej w zbiór macierzy kwadratowych nxn taką, że macierze L(t) są symetryczne i dodatnio określone jednostajnie względem zmiennej t. Potencjał W(t,x) jest klasy C^1 i nadkwadratowy względem zmiennej x.

Cytowania

  • 5

    CrossRef

  • 5

    Web of Science

  • 5

    Scopus

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
BULLETIN OF THE BELGIAN MATHEMATICAL SOCIETY-SIMON STEVIN nr 17, strony 171 - 179,
ISSN: 1370-1444
Język:
angielski
Rok wydania:
2010
Opis bibliograficzny:
Janczewska J.: Almost homoclinics for nonautonomous second order Hamiltonian systems by a variational approach// BULLETIN OF THE BELGIAN MATHEMATICAL SOCIETY-SIMON STEVIN. -Vol. 17, nr. Iss. 1 (2010), s.171-179
DOI:
Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.36045/bbms/1267798506
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 16 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi