The existence and multiplicity of heteroclinic and homoclinic orbits for a class of singular Hamiltonian systems in R^2 - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

The existence and multiplicity of heteroclinic and homoclinic orbits for a class of singular Hamiltonian systems in R^2

Abstrakt

W niniejszej pracy badamy autonomiczne układy Hamiltona na płaszczyźnie z potencjałem, który ma punkt osobliwy x, globalne minimum równe zero osiągane w punktach a i b różnych od x oraz spełnia warunek typu Gordona w otoczeniu punktu osobliwego. Wykorzystując metody wariacyjne i pojęcie rotacji krzywej wykazaliśmy, że istnieją co najmniej dwa rozwiązania, które omijają punkt osobliwy i łączą {a,b} z {a,b}.

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
RED. ZAGR. ANGIELSKI nr 3, wydanie 3, strony 471 - 491,
ISSN:
Język:
angielski
Rok wydania:
2010
Opis bibliograficzny:
Janczewska J.: The existence and multiplicity of heteroclinic and homoclinic orbits for a class of singular Hamiltonian systems in R^2// RED. ZAGR. ANGIELSKI. -Vol. 3., iss. 3 (2010), s.471-491
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 17 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi