Homoclinic orbits for a class of singular second order Hamiltonian systems in R3 - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Homoclinic orbits for a class of singular second order Hamiltonian systems in R3

Abstrakt

W niniejszym artykule rozważamy autonomiczny układ Hamiltonowski w 3-wymiarowej przestrzeni euklidesowej, z potencjałem osiągającym maksimum globalne właściwe równe zero w początku układu współrzędnych i mającym za zbiór punktów osobliwych prostą, która nie przechodzi przez początek układu. Przy założeniu, że potencjał spełnia pewien warunek zwartości w nieskończoności i warunek Gordona w otoczeniu prostej punktów osobliwych, stosując metody wariacyjne i pojęcie rotacji wokół prostej dowodzimy istnienia rozwiązań homoklinicznych o dodatniej i ujemnej rotacji względem prostej punktów osobliwych.

Cytuj jako

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
Central European Journal of Mathematics nr 10, strony 1920 - 1927,
ISSN: 1895-1074
Język:
angielski
Rok wydania:
2012
Opis bibliograficzny:
Janczewska J., Maksymiuk J.: Homoclinic orbits for a class of singular second order Hamiltonian systems in R3// Central European Journal of Mathematics. -Vol. 10, nr. Iss. 6 (2012), s.1920-1927
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 89 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi