An extension of the method of quasilinearization - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

An extension of the method of quasilinearization

Abstrakt

Metodę kwazilinearyzacji zastosowano do problemów początkowych gdy prawą stronę zagadnienia można przedstawić za pomocą nieliniowej funkcji "rozszerzenia", zakładając o niej pewną regularność. Pokazano, że odpowiednio skonstruowane ciągi monotoniczne są zbieżne kwadratowo do rozwiązania problemu. Praca uogólnia odpowiednie wyniki, gdy prawa strona jest sumą funkcji wklęsłych i wypukłych ze względu na ostatni argument.

Cytowania

  • 0

    CrossRef

  • 4 5

    Web of Science

  • 0

    Scopus

Pełna treść

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
ARCHIV DER MATHEMATIK nr 39, strony 201 - 208,
ISSN: 0003-889X
Język:
angielski
Rok wydania:
2003
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: An extension of the method of quasilinearization// ARCHIV DER MATHEMATIK. -Vol. 39., (2003), s.201-208
DOI:
Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.1007/bf02191856
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 7 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi