Extensions of Quasilinearization Method for Differential Equations with Integral Boundary Conditions - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Extensions of Quasilinearization Method for Differential Equations with Integral Boundary Conditions

Abstrakt

Praca dotyczy równań różniczkowych z warunkami brzegowymi typu całkowego. Podano warunki dostateczne na istnienie jedynego rozwiązania takiego zagadnienia i pokazano, że odpowiednio konstruowane ciągi monotoniczne są zbieżne do tego rozwiązania i jest to zbieżność kwadratowa. Te monotoniczne ciągi są przybliżonymi rozwiązaniami problemu wyjściowego i obustronnie szacują szukane rozwiązanie.

Pełna treść

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Opublikowano w:
MATHEMATICAL AND COMPUTER MODELLING nr 37, strony 155 - 165,
ISSN: 0895-7177
Język:
angielski
Rok wydania:
2003
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: Extensions of Quasilinearization Method for Differential Equations with Integral Boundary Conditions// MATHEMATICAL AND COMPUTER MODELLING. -Vol. 37., (2003), s.155-165
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 10 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi