Boundary value problems for ODEs. - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Boundary value problems for ODEs.

Abstrakt

Przedmiotem badań są problemy brzegowe dla równań różniczkowych zwyczajnych.W zależności od parametru lambda [występującego w warunku brzegowym] zdefiniowano ciągi monotoniczne i stosując metodę kwasi linearyzacji pokazano,że przy pewnych założeniach ciągi te są zbieżne do jedynego rozwiązania problemu brzegowego i jest to zbieżność kwadratowa. W pracy zawarte są pewne rozważania dotyczące brzegowych nierówności różniczkowych.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Opublikowano w:
CZECHOSLOVAK MATHEMATICAL JOURNAL nr 53, strony 743 - 756,
ISSN: 0011-4642
Język:
angielski
Rok wydania:
2003
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: Boundary value problems for ODEs. // CZECHOSLOVAK MATHEMATICAL JOURNAL. -Vol. 53., (2003), s.743-756
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 8 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi