Wpływ starzenia termicznego na właściwości elektryczne cienkich warstw TiO2:Nb oraz TiO2:(Co, Pd), jako materiału na półprzewodnikowe czujniki gazu.
Abstrakt
Zaobserwowany w ostatnich latach dynamiczny rozwój nowej dziedziny nauki, jaką jest transparentna elektronika, spowodował zintensyfikowanie badań, mających na celu odkrycie i charakteryzację nowych materiałów, w szczególności opartych na tlenkach metali. Współcześnie tlenki zaczęły niekiedy wypierać typowe materiały półprzewodnikowe. Szczególnie interesująca wydaje się perspektywa wykorzystania tlenków metali w czujnikach jako materiałów aktywnych. Takie struktury stosuje się w wielu gałęziach przemysłu i życia codziennego. Materiały wykorzystywane do budowy czujników tlenkowych powinny cechować się dużą stabilnością parametrów w czasie, oraz stabilnością termiczną ze względu na zastosowania wysokotemperaturowe.
Autor (1)
Cytuj jako
Pełna treść
pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu
Słowa kluczowe
Informacje szczegółowe
- Kategoria:
- Publikacja monograficzna
- Typ:
- rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku o zasięgu krajowym
- Tytuł wydania:
- Nowe trendy w naukach inżynieryjnych 4. - Tom I strony 98 - 104
- Język:
- polski
- Rok wydania:
- 2013
- Opis bibliograficzny:
- Łapiński M.: Wpływ starzenia termicznego na właściwości elektryczne cienkich warstw TiO2:Nb oraz TiO2:(Co, Pd), jako materiału na półprzewodnikowe czujniki gazu.// Nowe trendy w naukach inżynieryjnych 4. - Tom I/ ed. M. Kuczera Kraków: Creativetime, 2013, s.98-104
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 62 razy