Wykonanie ekspertyzy technicznej Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Część II. Analiza konstrukcji żelbetowej płyty jezdnej estakady na poziomie „+1” - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Wykonanie ekspertyzy technicznej Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Część II. Analiza konstrukcji żelbetowej płyty jezdnej estakady na poziomie „+1”

Abstrakt

Przedmiotem opracowania jest konstrukcja żelbetowej płyty jezdnej estakady przyległej do krótszego boku korpusu Stadionu Piłkarskiego w Białymstoku, wykonanego w ramach inwestycji realizowanej przez OHL: ,,Budowa Stadionu Piłkarskiego w regionie północno – wschodniej Polski wraz z zapleczem treningowym”. Celem opracowania jest analiza przyczyn występowania wad i uszkodzeń estakady, w szczególności spękania masy wypełniającej szczeliny dylatacyjne oraz przecieków wód opadowych do pomieszczeń znajdujących się poniżej. Zakres opracowania obejmuje: 1) analizę dokumentacji archiwalnej udostępnionej przez Zamawiającego; 2) wizję lokalną wraz z wykonaniem inwentaryzacji rysunkowej i fotograficznej istniejących uszkodzeń, w zakresie niezbędnym do sporządzenia ekspertyzy; 3) wykonanie odkrywek sprawdzających w postaci 6 odwiertów rdzeniowych przy pomocy wiertnicy z diamentową koronką; 4) badania laboratoryjne dotyczące: a) wodoszczelności betonu płyty jezdnej metodą GWT, b) nasiąkliwości betonu płyty jezdnej, c) gęstości, wytrzymałości na ściskanie i odkształcalności styrobetonu; 5) wykonanie sprawdzających obliczeń statyczno-wytrzymałościowych w środowisku Metody Elementów Skończonych (MES) z uwzględnieniem oddziaływań termicznych; 6) przeprowadzenie analizy stanu istniejącego na podstawie udostępnionej dokumentacji, wizji lokalnej oraz pomiarów i wyników badań laboratoryjnych; 7) sformułowanie wniosków dotyczących przyczyn występowania zaobserwowanych wad i usterek.

Pełna treść

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Inne
Typ:
ekspertyza
Język:
polski
Rok wydania:
2019
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 16 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi