Badanie wpływu zmiany składu gazów osłonowych na spawanie metodą MIG stopu aluminium EN AW 7075. Innowacyjne wykorzystanie w wiertnictwie.
Abstrakt
Stop aluminium AW-7075 zyskuje coraz większą popularność w zastosowaniach komercyjnych ze względu na jego wyjątkowe właściwości fizyczne i mechaniczne: małą gęstość, wysoką wytrzymałość, udarność i plastyczność, bardzo dużą odporność na zmęczenie i zadowalającą na korozję, łatwą obrabialność i przetwarzalność. Ze względu na te właściwości, stop ten (AlZn5,5MgCu), zwany też FORTAL-em, używany jest dla części narażonych na wysokie naprężenia. Materiał ten ma szeroki zakres zastosowań, takich jak poszycia samolotów, koła zębate i wały, części bezpieczników, części rakiet i pocisków, regulujące części zaworów, przekładnie ślimakowe, klucze i inne części samolotów komercyjnych oraz pojazdów kosmicznych.
Autorzy (4)
Cytuj jako
Pełna treść
pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu
Słowa kluczowe
Informacje szczegółowe
- Kategoria:
- Publikacja w czasopiśmie
- Typ:
- artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
- Opublikowano w:
-
Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie
strony 20 - 24,
ISSN: 1899-699X - Język:
- polski
- Rok wydania:
- 2017
- Opis bibliograficzny:
- Bolewski Ł., Pękala P., Szkodo M., Ochocki G.: Badanie wpływu zmiany składu gazów osłonowych na spawanie metodą MIG stopu aluminium EN AW 7075. Innowacyjne wykorzystanie w wiertnictwie.// Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie. -., nr. 114(3) (2017), s.20-24
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 217 razy