Compact cyclic edge-colorings of graphs - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Compact cyclic edge-colorings of graphs

Abstrakt

Artykuł jest poświęcony modelowi zwartego cyklicznego kolorowania krawędzi grafów. Ten wariant kolorowania jest stosowany w modelowaniu uszeregowań w systemach produkcyjnych, w których proces produkcyjny ma charakter cykliczny. W pracy podano konstrukcje grafów, które nie zezwalają na istnienie pokolorowania w rozważanym modelu. Wykazano także kilka własności teoretycznych, takich jak ograniczenia górne na liczbę kolorów w optymalnym zwartym cykliczym pokolorowaniu.

Cytowania

  • 8

    CrossRef

  • 1 0

    Web of Science

  • 1 0

    Scopus

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Opublikowano w:
DISCRETE MATHEMATICS nr 308, strony 2407 - 2417,
ISSN: 0012-365X
Język:
angielski
Rok wydania:
2008
Opis bibliograficzny:
Nadolski A.: Compact cyclic edge-colorings of graphs// DISCRETE MATHEMATICS. -Vol. 308., nr. nr 12 (2008), s.2407-2417
DOI:
Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.1016/j.disc.2006.09.058
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 20 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi