Homoclinic solutions for a class of autonomous second order Hamiltonian systems with a superquadratic potential - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Homoclinic solutions for a class of autonomous second order Hamiltonian systems with a superquadratic potential

Abstrakt

W niniejszej pracy udowodniliśmy istnienie nietrywialnego rozwiązania homoklinicznego dla autonomicznych układów Hamiltona drugiego rzędu z nadkwadratowym potencjałem. Orbitę homokliniczną otrzymaliśmy jako słabą granicę ciągu punktów prawie krytycznych, stosując zasadę minimaks do odpowiedniego funkcjonału akcji oraz prosty argument typu ''concentration-compactness''.

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
Topological Methods in Nonlinear Analysis nr 36, strony 19 - 26,
ISSN: 1230-3429
Język:
angielski
Rok wydania:
2010
Opis bibliograficzny:
Janczewska J.: Homoclinic solutions for a class of autonomous second order Hamiltonian systems with a superquadratic potential// Topological Methods in Nonlinear Analysis. -Vol. 36, nr. Nr 1 (2010), s.19-26
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 15 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi