Homoclinic solutions for a class of the second order Hamiltonian systems - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Homoclinic solutions for a class of the second order Hamiltonian systems

Abstrakt

W niniejszej pracy badamy istnienie orbit homoklinicznych dlaukładu Hamiltonowskiego drugiego rzędu: q^{..} + V_{q}(t,q) = f(t), gdzie V z iloczynu kartezjańskiego R x R^{n} do R jest postaciV(t,q) = -K(t,q) + W(t,q). Zakładamy, ze V jest T-okresowe ze względuna zmienną t, K spełnia tzw. ''pinching'' warunek, W jest superliniowew nieskończoności, a norma f w L^{2} jest wystarczająco mała.Orbitę homokliniczną takiego układu znajdujemy jako granicę ciągu2kT-okresowych rozwiązań pewnego ciągu równań różniczkowych drugiegorzędu.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
JOURNAL OF DIFFERENTIAL EQUATIONS nr 219, wydanie 2, strony 375 - 389,
ISSN: 0022-0396
Język:
angielski
Rok wydania:
2005
Opis bibliograficzny:
Izydorek M., Janczewska J.: Homoclinic solutions for a class of the second order Hamiltonian systems// JOURNAL OF DIFFERENTIAL EQUATIONS. -Vol. 219, iss. 2 (2005), s.375-389
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 19 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi