Generalized method of lines for nonlinear first order partial differential equations - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Generalized method of lines for nonlinear first order partial differential equations

Abstrakt

Klasyczne rozwiązania zagadnień początkowych oraz początkowo brzegowych są przybliżane za pomocą rozwiązań równań różniczkowo różnicowych. Skonstruowana jest metoda prostych polegająca na dyskretyzacji wyjściowego równania względem zmiennych przestrzennych. Przedstawiony w pracy schemat bazuje na metodzie linearyzacji dla zagadnień nieliniowych. W pracy zastosowano metodę quasilinearyzacji polegającą na zamianie nieliniowego równania na quasiliniowy układ równań różniczkowo funkcyjnych. Stabilność jest dowodzona metodą nierówności różniczkowych. Podane są przykłady numeryczne.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Język:
angielski
Rok wydania:
2006
Opis bibliograficzny:
Baranowska A., Kamont Z.: Generalized method of lines for nonlinear first order partial differential equations// Atti Sem. Mat. Fis. Univ. Modena.. -Vol. 53., (2006), s.45-67
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 15 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi