Generalized Euler method for first order partial differential functional equations - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Generalized Euler method for first order partial differential functional equations

Abstrakt

W pracy prezentowana jest nowa klasa metod numerycznych dla nieliniowych równań różniczkowo funkcyjnych pierwszego rzędu.Rozwiązania klasyczne zagadnień początkowo brzegowych przybliżane są w tej pracy przez rozwiązania odpowiedniego układu quasilininowego równań różnicowych. Podajemy kompletną analizę zbieżności metod i pokazujemy na przykładach, iż nowa metoda jest zauważalnie lepsza niż klasyczne schematy różnicowe. Dowód stabilności oparty jest na technice porównawczej z nieliniowymi oszacowaniami typu Perrona.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
RED. ZAGR. ANGIELSKI nr 39, strony 49 - 68,
ISSN:
Język:
angielski
Rok wydania:
2006
Opis bibliograficzny:
Czernous W.: Generalized Euler method for first order partial differential functional equations// RED. ZAGR. ANGIELSKI. -Vol. 39., (2006), s.49-68
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 12 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi